D.K.D. spol. s r.o.

HYDRAULICKÁ TECHNIKA

OD NAJLACNEJŠÍCH PO NAJĽAHŠIE...

Alumínium – to je materiál, ktorý sa nachádza takmer vo všetkých našich výrobkoch. Voľba tohto materiálu bola podnietená hneď z niekoľkých dôvodov. Predovšetkým je to hmotnosť, ktorá je asi polovičná, oproti výrobkov z ocele. Ďalej čo je veľmi dôležité, že alumínium nepodlieha korózii a v neposlednej rade je dôležitá aj opracovateľnosť materiálu, ktorá je oproti oceli tiež oveľa jednoduchšia.

AHT produkuje celohliníkové zdvíhacie čelá, čo znamená, že nie len plošina je z hliníkových profilov, ale aj nosné časti, ako je nosník, zdvíhacie rameno a valce – to všetko je vyrobené z hliníku.

Kto však nepotrebuje tak veľmi usporiť na hmotnosti, je možné dodávať aj výrobky, ktoré sú vyrobené z ocele – teda od nosníkov, ktoré sú opatrené ochranným nástrekom pomocou práškovej metalurgie cez zdvíhacie rameno a valce až po plošinu, kde si zákazník môže zvoliť farbu podľa vlastného výberu. Štandardne sa dodáva zdvíhacie čelo – nosník a rameno čierne a plošina - základná farba.

Všetky zdvíhacie čelá sú vybavené hydraulickým agregátom od firmy MHW (Modulhydraulik Weber), ktoré môžu mať množstvo modifikácií, podľa potreby zákazníka. A aj tu je používaný vysokopevnostný hliník, ako hlavný materiál od rozvádzacích blokov až po cartridge – ventily a spätné ventily, pretože aj u agregátu je dôležitá redukcia hmotnosti, či už sa jedná o mobilný alebo stacionárny agregát.

Hydraulické agregáty MHW sú vyrobené presne podľa želania zákazníka, tak aby vyhovovali vysokým nárokom v jeho podmienkach. Sú zabudované v najrôznejších zdvíhacích zariadeniach, ako sú napríklad vysokozdvižné paletové vozíky, vyrovnávacie a nakladacie rampy v skladoch, obchodných domoch, na poštách, letiskách a logistických centrách, nožnicové zdvíhacie stoly, pracovné vysokozdvižné plošiny a pod.